İşkur Hizmet Noktası Fakültemizde Hizmete Başlamıştır.

Fakültemizde İŞKUR Hizmet Ofisi öğrencilerimiz için Fakültemiz toplantı salonunda birinci katta hizmet vermektedir.

Çarşamba günleri açık olan İŞKUR Hizmet Ofisinde, 09:00-16:00 saatleri arasında görevli İş ve Meslek Danışmanından aşağıdaki başlıklarda destek alabilirsiniz.

Özgeçmiş (CV) hazırlama; CV sadece kimlik bilgileriniz ve aldığınız sertifikaların isimlerinden oluşan bir belge değildir. CV’niz sizi tanımayan bir işverene sunulmuş yansımanızdır. CV’niz aynı zamanda potansiyelinizi de ifade etmelidir. Eksik hazırlanmış bir CV uygun olduğunuz bir iş için eşleşme şansınızı elinizden alabilir.

İş görüşmesi ve mülakat teknikleri; İşverenlerle sürekli iletişim halinde olan İş ve Meslek Danışmanları ile birebir mülakat deneyimi yaşayabilir, eksi ve artı yönleriniz hakkında profesyonel geri dönüş alabilirsiniz. İş arama becerilerinizi arttırabilir, yarı zamanlı –tam zamanlı iş imkânları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kariyer danışmanlığı; uzmanlaşmayı düşündüğünüz sektör ve/veya meslekle ilgili olarak İş ve Meslek Danışmanı ile geleceğe yönelik yol haritanızı belirleyebilirsiniz. Eğer henüz ne yapmak istediğinize karar veremediyseniz fikir alabilir, görüşmeler sonucunda kendiniz için en iyi olanı tercih edebilirisiniz.

İşbaşı eğitim staj programları; çalışmayı düşündüğünüz meslekle ilgili okurken tecrübe kazanabilir, aynı zamanda gelir elde edebilirsiniz. İşbaşı eğitim programı hakkında detaylı bilgi almak ve gerekli belgeleri hazırlamak için Hizmet Ofisini ziyaret edebilir ya da İŞKUR web sitesini kullanabilirsiniz.

Girişimcilik ve meslek edindirme kursları; KOSGEB teşviklerine başvuru için ön koşul olan girişimcilik sertifikasına İŞKUR kursları ile sahip olabilir, meslek edindirme kursları ile ilgi duyduğunuz alanlarda eğitim alabilirisiniz.

İŞKUR üyeliği ve detaylı bilgi  için  https://esube.iskur.gov.tr/ 

  • Fakültemiz Öğretim Üyesinin Projesi TÜBİTAK ARDEB Covid-19 kapsamında kabul edildi

  • Üniversitemiz Senatosu, Pandemi sürecine dair yeni kararlar aldı

  • Üniversitemizde ilk çevrimiçi ara sınavlar başarıyla tamamlandı

  • Üniversitemizin ‘Uzaktan Eğitim’deki başarısı

  • Fakültemiz, Fakülte Kurulu toplantısını uzaktan yapıyor.

  • Üniversitemizdeki toplantılar video konferans yoluyla yapılıyor

  • Üniversitemiz bünyesindeki ‘Sanal Kütüphane’ ile milyonlarca yayına erişmek mümkün

  • Üniversitemiz Rektörü Uzun, şehitlerimiz için başsağlığı mesajı yayımladı

  • İİBF Dergimiz En Etkili Yayınlar Arasında

  • Fakültemiz Akademik Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi